Obchody Światowego Dnia Zapobiegania Samobójstwom, w ramach IV edycji Kampanii Społecznej „STOP samobójstwom! Życie ma Sens!

Obchody Światowego Dnia Zapobiegania Samobójstwom IV edycja Kampanii Społecznej „Stop samobójstwom. Życie ma Sens!”
05/09/2023
Centrum Zdrowia Psychicznego zaprasza mieszkańców powiatu lwóweckiego
05/10/2023

Obchody Światowego Dnia Zapobiegania Samobójstwom,

w ramach IV edycji Kampanii Społecznej

"STOP samobójstwom! Życie ma Sens!

 

Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu wspólnie z Fundacją Terapia To Nie Wstyd w dniu 15 września 2023r. zorganizował Obchody Światowego Dnia Zapobiegania Samobójstwom, w ramach IV edycji Kampanii Społecznej "STOP samobójstwom! Życie ma Sens!".

Od zeszłego roku wyszliśmy z inicjatywą propagowania działań prewencyjnych i profilaktycznych, które mają na celu zwiększyć świadomość społeczną nt. problemu samobójstw. W tym roku włączyliśmy się w ogólnopolską kampanię społeczną Fundacji Terapia To Nie Wstyd, która już czwarty rok z rzędu działa, aby zmieniać świat na lepsze i mówić głośno o rzeczach trudnych, o rzeczach stanowiących „tabu”. Nie jest to łatwe zadanie, dlatego w takich dniach, szczególnie doceniamy to, że razem z nami macie tę odwagę i zaangażowanie, aby mówić: DOŚĆ! ŻYCIE MA SENS, KAŻDE NALEŻY SZANOWAĆ I CELEBROWAĆ. Zależy nam na tym, aby temat profilaktyki zdrowia psychicznego, temat dla niektórych niewygodny i spychany na dalszy plan, zyskał właściwy sobie rozgłos i stał się powszechną wartością, o której nie wstyd będzie rozmawiać i ją pielęgnować.

To musi być wartość PONAD WSZELKIMI PODZIAŁAMI.

Potrzeby lokalnej społeczności w zakresie zdrowia psychicznego