„NIM WSTANIE DZIEŃ” MUZYCZNY SPEKTAKL

Życzenia Wielkanocne
12/04/2022
Obchody Światowego Dnia Zapobiegania Samobójstwom
07/09/2022

Już 27 maja pokaz o Komedzie zawita w Teatrze Starym w Bolesławcu. Wierzymy, że po realizacji spektaklu w zagłębiu bolesławieckiej porcelany, producenci rozchwytywanej na całym świecie ceramiki artystycznej wyprodukują limitowaną serię statuetek bądź innych cacek z wizerunkiem Krzysztofa Komedy.

To oczywiście życzeniowe myślenie, ale dla nas jako organizatorów trasy teatralnej postać Krzysztofa Komedy zasługuje na ekspozycję i utrwalanie jego wizerunku w każdej z możliwych form artystycznych.

Zanim spotkamy się w Bolesławcu, na zachętę chcemy podzielić się miłymi wspomnieniami z kwietniowych pokazów „Nim Wstanie Dzień”. Podczas trasy teatralnej sprzyjała nam szczęśliwa siódemka, która pozwoliła na odwiedzenie pięknych miast, zagranie w pasjonujących Instytucjach Kultury, do których należą Nadbałtyc- kie Centrum Kultury w Gdańsku, Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, Bałtycki Teatr Dra- matyczny w Koszalinie, Sala Koncertowa Radia Wrocław, Dzierżoniowski Ośrodek Kultury (DOK), Teatr Miejski w Lesznie oraz Żarski Dom Kultury.

Podczas realizacji kwietniowych spektakli, każdy z nich spotkał się z wyjątkowym przyję- ciem znakomitych odbiorców. Standardem stały się owacje na stojąco, bisy i pozytywne komentarze na Facebooku.

Patronat medialny nad spektaklem objęła TVP Kultura, zaś Teleexpress wyemitował trailer zapowiadający jubileuszowy spektakl z okazji 91. urodzin Krzysztofa Komedy. Rozgłosu całemu wydarzeniu nadało Polskie Radio PR I i II, natomiast Radiowa ,,Trójka’’ zaprosiła reżysera spektaklu do nocnej audycji ,,Trójka Pod Księżycem”.

Słychać było o nas w regionalnych rozgłośniach, m.in. koszalińskiego i wrocławskiego Radia. Pisały o nas „Gazeta Wyborcza” oraz „Gazeta Wrocławska’’. Kolejnym i bardzo ważnym dla nas zdarzeniem nie mogącym ujść Państwa uwadzestała się zupełnie niezobowiązująca wizyta jednego z najważniejszych dziennikarzy i krytyków muzycznych w Polsce.

Na spektakl do Teatru Miejskiego w Lesznie bilet zakupił bowiem Pan Dionizy Piątkowski - autor kilku tysięcy artykułów w prasie krajowej i zagranicznej, m.in. monografii „Czas Komedy”. O obecności tak wybitnej, choć skromnej osoby dowiedzieliśmy się z Facebooka dopiero kilka godzin po spektaklu. Ślad pozostał w naszych sercach, bo jak może być inaczej, skoro tak wybitna postać, którą jest Dionizy Piątkowski podsumował wydarzenie w kilku, jakże ważnych dla nas słowach ,,Niezwykle ciekawy, prawdziwy i przemyślany spektakl. Gratuluję!”.

Teraz przyszedł czas na Bolesławiec. „Nim Wstanie Dzień” - spotkajmy się w Teatrze Starym w Bolesławcu już 27 maja o godz. 19:30

W niezwykły świat twórczości Komedy zabiorą nas:

Michał Kosela - aktor

Krzysztof Witkowski – reżyser spektaklu, gitarzysta basowy

Adam Kawończyk - zaliczany do czołowych polskich trębaczy jazzowych Oleg Dyyak - multiinstrumentalista, akordeonista, klarnecista i perkusista

Piotr Domagała - gitarzysta jazzowy

Więcej informacji o artystach: www.nimwstaniedzien.pl

Bilety do nabycia również w Bolesławcu:

Biuro Podróży PERFEKT

ul. Sierpnia 80 nr 7/9

Organizator: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu oraz Fundacja Promocji Muzyki i Terapii Green

Sponsor: Port Lotniczy Wrocław, który wspiera „Kulturę wysokich lotów”,

Darczyńca: Fundacja KGHM Polska Miedź

Projekt współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Patronat medialny: TVP Kultura

Specjalne podziękowania dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza - Radeckiego we Wrocławiu za przekazane rekwizyty, bez których realizacja spektaklu nie byłaby możliwa